Bez wątpienia udało nam się osiągnąć sukces. Zaplanowaną maksymalną liczbę 30 uczestników przekroczyliśmy już po pierwszym dniu od rozpoczęcia rejestracji w systemie Oiola. Strona rejestracyjna pojawiła się we wtorek nocą a w środę już musieliśmy ją zablokować z obawy o ilość miejsc :)
Czas na podziękowania :) Myślę że całość nie byłaby możliwa bez wsparcia Jacka Pospychały oraz Grześka Dudy. Pomogli mi oni między innymi zorganizować odpowiednią reklamę tej imprezy bez której prawdopodobnie nikt by się o niej nie dowiedział. Łukasza Milewskiego oraz ponownie Jacka którzy zdecydowali się poświęcić czas wolny i przyjechać do Wrocławia by opowiedzieć wam o Eclipse. Oraz oczywiście wszystkim osobom z Sygnity które pomogły mi w sprawach logistycznych, oraz zorganizowały finansowanie całości. A jak wyglądało samo spotkanie?
Wystartowaliśmy z małym opóźnieniem ok. godziny 11.20. Pierwszy był Łukasz który zaprezentował jak wykorzystać platformę Eclipse RCP jako podstawę dla własnej aplikacji desktopowej. Później przerwa na dyskusję (oraz oczywiście zjedzenie kanapek z... łososiem!). Po przerwie Jacek pokazał jak aplikację RCP przekształcić do postaci aplikacji webowej przy użyciu technologii Eclipse RAP (praktycznie bez zmian w kodzie - copy&paste). Spotkanie zakończyło się moim wykładem o Eclipse Modeling i DSL. Podobnie jak wcześniej w Krakowie postarałem się zrobić szybki przekrój przez całą rodzinę projektów na bazie której budujemy DSL'e (EMF/GMF/xTEXT/ANTLR etc).
W trakcie prezentacji staraliśmy się robić demonstracje. Mam nadzieję że się one podobały (nawet jeżeli nie zawsze wszystko się udawało). Zdjęcia z imprezy można znaleźć pod tym adresem: http://picasaweb.google.pl/deepdiveinto/EclipseDemoCamp2008WrocAw
Myślę że nie będzie to ostatnia eclipsowa impreza we Wrocławiu.
Osobiście mam także nadzieję że udało mi się przekonać część z was do idei tworzenia języków opisu problemu. To wcale nie tak odległa przyszłość jak by się mogło wydawać. Myślę że kolejna rewolucja jest tuż za rogiem a dowodem na to jest premiera języka 'M' (o którym napiszę następnym razem). Jak się do tych zmian przygotować? Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie wyjazd na CodeGeneration 2009 (mam nadzieję że w tym roku mi się uda :)