Eclipse DemoCamps 2008 - podsumowanie

Pod koniec czerwca odbyły się dwa spotkania fanów środowiska Eclipse z cyklu EclipseCamp 2008. Szczęśliwie udało mi się uczestniczyć w obu dzięki czemu miałem unikalną okazję zamienić kilka słów z innymi osobami zainteresowanymi rozwojem produktów bazowanych na Eclipse.

Szczególne brawa należą się moim zdaniem organizatorom tych spotkań:
 • Jackowi Pospychale (Poznań)
 • Kasi Bylec (Poznań)
 • Grzegorzowi Dudzie (Kraków)
 • Szymonowi Brandysowi (Kraków)
Mam nadzieję że następnym razem uda mi się zorganizować z ich pomocą edycję wrocławską. Wszystko jednak zależy od zainteresowania tematem.

A tak to wszystko wyglądało (miniatury wskazują na galerie zdjęć):

Poznań:Kraków:


Kilka wybranych prezentacji:
 • Szymon Brandys, Tomasz Żarna
  Razem w Eclipse (Together in Eclipse) - wszystko co powinien wiedzieć programista starający się zaangażować w prace nad środowiskiem Eclipse

  ABC of Platform Workspace - tej prezentacji niestety nie było jednak można było wypytać jej autorów o szczegóły zagadnień • Mateusz Matela, Aleksandra Woźniak, Marek Zawirski
  GSoC project - prezentacja projektów uczestniczących w tegorocznym Google Summer of Code • Grzegorz Białek - uwaga kryptoreklama ;)
  DSL w środowisku Eclipse (DSL in Eclipse) - modelowanie procesów biznesowych z wykorzystaniem języków wysokiego poziomu... cokolwiek to znaczy ;)Pozostałe prezentacje znajdują się (lub zostaną z czasem uzupełnione) na stronach poszczególnych imprez. Zapraszam!

2 komentarze:

Jacek Pospychala pisze...

Dzięki za wizytę i pomysłowego lightning talka. :)
I do następnego spotkania!

Grzegorz Bialek pisze...

Dzięki.

Szkoda że musiałem wyjść tak szybko... gdybym załatwił sobie 2 dni delegacji to nie musiałbym uciekać na pociąg :)