Prezentacja Eclipse Virgo (SpringSource dmServer)

Dziś o godzinie 17.00 odbędzie się prezentacja projektu Eclipse Virgo (dawniej znanego jako SpringSource dmServer). Prezentację poprowadzą jego liderzy: Glyn Normington oraz Steve Powell. Prezentacja odbędzie się na platformie Eclipse Live więc każdy będzie mógł uzyskać odpowiedzi na własne pytania.

Rejestracja możliwa jest pod tym adresem:
http://live.eclipse.org/node/937

Więcej informacji o projekcie Eclipse Virgo możecie znaleźć na stronie projektu:
http://www.eclipse.org/virgo/

Jako programista środowiska Eclipse od wielu lat mam możliwość pracy w środowisku OSGi. Nic tak nie porządkuje kodu jak przemyślana modularyzacja z wymuszonymi jednokierunkowymi zależnościami pomiędzy modułami + usługi/rozszerzenia. Bez wątpienia jestem wielkim fanem tej technologi :) Dlatego bardzo cieszy mnie jej ekspansja także na platformę JEE/J2EE. Mam nadzieję że znajdę trochę czasu by wrzucić na bloga jakiś dłuższy wpis o usługach, modularyzacji i tematach pokrewnych. Jak w każdej technologii także w OSGi jest kilka kruczków które dobrze znać (np. upublicznić pakiet prywatny z zewnętrznej biblioteki)

Jeżeli ktoś z was jest zainteresowany powiadomieniami o kolejnych prezentacjach, wykładach, spotkaniach zapraszamy do oficjalnej grupy 'Eclipse Polska na Facebooku'---------------------------------
Aktualizacja
Link do nagranej prezentacji:0 komentarze: